Haroun has logged 36 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Network

Network

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Dinner with Hervé

My Dinner with Hervé

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
Edit this entry  
27
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Edit this entry  
22
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
Edit this entry  
15
Serendipity

Serendipity

2001
×
Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★★
Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
Edit this entry  
02
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry