• Searching

    ★★★★

  • Blindspotting

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Cargo

    ★★★

  • 1922

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • mother!

    ½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Shot Caller

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

  • Resident Evil: Vendetta

    ★★★½

  • Good Time

    ★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★

  • The Mummy

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Power Rangers

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ½

  • Wind River

    ★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★★

  • Monster Trucks

    ★★½

  • Assassin's Creed

    ★★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★½

  • The Great Wall

    ★★★

  • Underworld: Blood Wars

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★½

  • Inferno

  • Mine

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Sully

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Mechanic: Resurrection

    ★★★

  • Boyka: Undisputed IV

    ★★★

  • Pete's Dragon

    ★★★½

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Skiptrace

    ★★½

  • Colossal

    ★½

  • The Purge: Election Year

    ★★★½

  • The Shallows

    ★★★½

  • Central Intelligence

    ★★★½

  • Lights Out

    ★★★½

  • The BFG

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Paterson

    ★½

  • The Nice Guys

    ½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Bastille Day

    ★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea