• Swiss Army Man

    ★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★★½

  • Daddy's Home

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★

  • Creed

    ★★★★★

  • The Devil's Candy

    ★★★½

  • Hardcore Henry

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Spotlight

  • Room

    ★★★★★

  • The Wave

    ★★★★

  • Goosebumps

    ★★★

  • The Gift

    ★★★★

  • Pixels

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

    ★★★½

  • Landmine Goes Click

    ★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Justice League: Throne of Atlantis

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • The Imitation Game

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★

  • Into the Storm

    ★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • It Follows

    ★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Justice League: War

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Guest

    ★★★★½

  • Frank

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Riddick

    ★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • All Is Lost

    ★★★½

  • The Mortal Instruments: City of Bones

    ½

  • Elysium

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Dragon Ball Z: Battle of Gods

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • The Kings of Summer

  • Hansel & Gretel: Witch Hunters

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★

  • Argo

  • The Place Beyond the Pines

  • Mud

    ★★★★

  • The Hunt

  • Safe House

    ★★

  • Chronicle

    ★★★½

  • Warrior

    ★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Source Code

    ★★★½

  • The Mechanic

    ★★½

  • 127 Hours

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★½

  • Inception

    ★★★