Sort by

Harrison has logged 219 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Young Guns II

Young Guns II

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Founder

The Founder

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mascots

Mascots

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Easy Riders, Raging Bulls: How the Sex, Drugs and Rock 'n' Roll Generation Saved Hollywood

Easy Riders, Raging Bulls: How the Sex, Drugs and Rock 'n' Roll Generation Saved Hollywood

2003
×
Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry