• The Many Saints of Newark

  • LuLaRich

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Val

    ★★

  • Annette

  • In the Heights

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

    ★★

  • People You May Know

  • Halston

    ★★★

  • Escaping Eritrea

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★★

  • Q: Into the Storm

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

  • Age of Samurai: Battle for Japan

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • How It Ends

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★½

  • The Stand

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

  • Between the World and Me

    ★★

  • The Reagans

    ★★½

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

  • The Undoing

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • 537 Votes

  • Totally Under Control

    ★★★★★

  • Zappa

  • The Comey Rule

  • Elizabeth and Margaret: Love and Loyalty

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Agents of Chaos

    ★★½

  • Des

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • New Order

  • I Am Greta

  • #UNFIT: The Psychology of Donald Trump

  • Class of '83

    ★★

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

  • Helter Skelter: An American Myth

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★½

  • White Noise

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★½

  • Dark City Beneath the Beat

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Mrs. America

  • Black Garden

  • France Against the Robots

  • Unorthodox

  • Sisters with Transistors

    ★★★½

  • The Hunt

  • Marc Maron: End Times Fun

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Trip to Greece

  • South

  • Disclosure

    ★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Some Kind of Heaven

    ★★½

  • The Glorias

    ★★★½