Sort by

Harry has logged 212 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Johnson Family Christmas Dinner

Johnson Family Christmas Dinner

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
30
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★★½
Edit this entry