Sort by

Harry has logged 26 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clockers

Clockers

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Fugitive

Little Fugitive

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry