Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Darna Mana Hai

Darna Mana Hai

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
What's Up with Love?

What's Up with Love?

2002
×
★★★
Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
10
Verses of Love 2

Verses of Love 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★½
Edit this entry  
03
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Farewell China

Farewell China

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Crayon Shin-chan: Fierceness That Invites Storm! The Adult Empire Strikes Back

Crayon Shin-chan: Fierceness That Invites Storm! The Adult Empire Strikes Back

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nazar

Nazar

1990
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hope

Hope

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Wild Swords

Wild Swords

2019
×
★½
Edit this entry  
09
Friday

Friday

2020
×
Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
06
Insiang

Insiang

1976
×
★★★½
Edit this entry  
05
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
30
A Moment of Romance

A Moment of Romance

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
In the Name of God

In the Name of God

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Asyl: Park and Love Hotel

Asyl: Park and Love Hotel

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Second Life of Thieves

The Second Life of Thieves

2014
×
★½
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
200 Pounds Beauty

200 Pounds Beauty

2006
×
Edit this entry  
23
Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Gunjan Saxena: The Kargil Girl

2020
×
★★
Edit this entry  
16
The Convert

The Convert

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider Forest

Spider Forest

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★
Edit this entry  
13
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider Forest

Spider Forest

2004
×
★★
Edit this entry  
10
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★
Edit this entry  
10
Talentime

Talentime

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
A River Called Titas

A River Called Titas

1973
×
★★★
Edit this entry  
09
GUO4

GUO4

2019
×
Edit this entry  
09
Salvage

Salvage

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Evolution of a Filipino Family

Evolution of a Filipino Family

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Gubra

Gubra

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Taxi zum Klo

Taxi zum Klo

1980
×
★★★★
Edit this entry  
31
Song of Love

Song of Love

1950
×
Edit this entry  
31
Devils on the Doorstep

Devils on the Doorstep

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Unknown Pleasures

Unknown Pleasures

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Unknown Pleasures

Unknown Pleasures

2002
×
Edit this entry  
27
The Phantom

The Phantom

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dreams of the City

Dreams of the City

1984
×
★★★
Edit this entry  
24
Following the Unreturned Soldier: Thailand

Following the Unreturned Soldier: Thailand

1971
×
★★★★
Edit this entry