marta has logged 291 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Only You

Only You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Early Man

Early Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Roommate

The Roommate

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★
Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
Read the review Edit this entry  
08
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry