marta has logged 38 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fame

Fame

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
★★★★
Edit this entry  
11
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gigi

Gigi

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★½
Edit this entry  
04
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
3 Generations

3 Generations

2015
×
Edit this entry  
01
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry