Sort by

Harry L Stevens has logged 238 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Dad's Christmas Date

My Dad's Christmas Date

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Louis Theroux: The Ultra Zionists

Louis Theroux: The Ultra Zionists

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Louis Theroux: Dark States

Louis Theroux: Dark States

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Louis Theroux: Savile

Louis Theroux: Savile

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
42

42

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry