Sort by

harrylstevens has logged 30 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry