• Don't Worry, Darling

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • #Alive

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Rom

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

  • The Best of Enemies

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

  • Searching

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • American Made

    ★★★★½

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Beguiled

    ★★★

  • Bad Genius

    ★★★★½

  • Whitney : Can I Be Me

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • La La Land

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • Joy

    ★★★★

  • Mr. Right

    ★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

  • Pitch Perfect 2

    ★★★

  • Dope

    ★★★★