Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
23
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pay It Forward

Pay It Forward

2000
×
★★
Edit this entry  
16
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Rom

Rom

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Rudy

Rudy

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Worry, Darling

Don't Worry, Darling

×
★★★★★
Edit this entry  
14
Don't Worry, Darling

Don't Worry, Darling

×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry