Hary has logged 234 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Romeo Must Die

Romeo Must Die

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jerichow

Jerichow

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
50/50

50/50

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gore Vidal: The United States of Amnesia

Gore Vidal: The United States of Amnesia

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Poetry

Poetry

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oasis

Oasis

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Soldier

Soldier

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ray Meets Helen

Ray Meets Helen

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fat City

Fat City

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry