Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
SILIKA

SILIKA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Birthday

Birthday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Di Bawah Umur

Di Bawah Umur

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Night Bus

Night Bus

2017
×
Edit this entry  
06
Sejuta Sayang Untuknya

Sejuta Sayang Untuknya

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
M.O.X: Misi Operasi X

M.O.X: Misi Operasi X

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Mat Tudung

Mat Tudung

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Owners

The Owners

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gundala

Gundala

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ghost Painter

Ghost Painter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mael Totey: The Movie

Mael Totey: The Movie

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Soul

Soul

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All Because of You

All Because of You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
All Because of You

All Because of You

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Butak

Butak

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mati Anak

Mati Anak

×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death of Me

Death of Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry