Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Flesh and Bone

Flesh and Bone

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Underworld

Underworld

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Earwig

Earwig

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
The Ground Beneath My Feet

The Ground Beneath My Feet

2019
×
Edit this entry  
07
The Rapture

The Rapture

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Adjuster

The Adjuster

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Harbinger

The Harbinger

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soft & Quiet

Soft & Quiet

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Artist Is Absent : A Short Film On Martin Margiela

The Artist Is Absent : A Short Film On Martin Margiela

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Martin Margiela: In His Own Words

Martin Margiela: In His Own Words

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Police Story

Police Story

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Edit this entry  
11
Late August, Early September

Late August, Early September

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Babysitter

Babysitter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Viewing

The Viewing

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
My house walk-through

My house walk-through

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Stranger

The Stranger

2022
×
Edit this entry  
28
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Outside

The Outside

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dream Lover

Dream Lover

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Stone Tape

The Stone Tape

1972
×
★★
Read the review Edit this entry