Hatchet2121 has logged 470 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
Edit this entry  
31
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Edit this entry  
31
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Strata of the Image

Strata of the Image

2015
×
Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Black Knight

Black Knight

2001
×
★★
Edit this entry  
27
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★½
Edit this entry  
27
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Madea Goes to Jail

Madea Goes to Jail

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Caterpillar

Caterpillar

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The LEGO Movie 4D: A New Adventure

The LEGO Movie 4D: A New Adventure

2016
×
Edit this entry  
20
LEGO Nexo Knights 4D: The Book of Creativity

LEGO Nexo Knights 4D: The Book of Creativity

2016
×
Edit this entry  
19
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry