Hatchet2121 has logged 39 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dude Bro Party Massacre III

Dude Bro Party Massacre III

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hercules

Hercules

2014
×
½
Edit this entry  
26
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
Edit this entry  
25
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★
Edit this entry  
22
Tooth Fairy

Tooth Fairy

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
21
2Everything2Terrible2: Tokyo Drift

2Everything2Terrible2: Tokyo Drift

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Gone Fishing

Gone Fishing

2017
×
Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
Edit this entry  
19
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★½
Edit this entry  
19
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★
Edit this entry  
16
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Show Dogs

Show Dogs

2018
×
½
Edit this entry  
11
Cats Don't Dance

Cats Don't Dance

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
10
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
10
Final Flesh

Final Flesh

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Pass Thru

Pass Thru

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
Edit this entry  
04
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
04
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Network

Network

1976
×
★★½
Edit this entry