persia has logged 57 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Serenity

Serenity

2019
×
½
Edit this entry  
29
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
8½

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
26
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
½
Edit this entry  
24
How to Make an American Quilt

How to Make an American Quilt

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
★★
Edit this entry  
21
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Edit this entry  
18
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★
Edit this entry  
16
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★½
Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Edit this entry  
08
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry