Sort by
  • A Man Called Otto

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Emily

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Fisherman's Friends: One and All

    ★★★½

  • Beast

    ★★★½

  • Joyride

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Sam Fender at Glastonbury 2022

    ★★★★★

  • George Michael Freedom Uncut

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Respect

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★★

  • Off the Rails

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★★