Sort by

grace has logged 20 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry