Hayden has logged 42 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Ship to India

A Ship to India

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crisis

Crisis

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shadows

Shadows

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Always Tell Your Wife

Always Tell Your Wife

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Old Man

Old Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry