• Inside Man

    ★★★★

  • Clockers

    ★★★★½

  • Chi-Raq

    ★★★★

  • She's Gotta Have It

    ★★★★

  • Face/Off

    ★★★★

  • When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

    ★★★★½

  • Your Face

    ★★★★

  • Night of Pan

    ★★★

  • On the Air

    ★★★

  • The Story of A Small Bug

    ★★★

  • The Adventures of Alan R.

    ★★★½

  • I Have A Radio

    ★★★

  • The Mistery of The Seeing Hand

    ★★★

  • How Was Your Day Honey?

    ★★★

  • He Got Game

    ★★★★★

  • Crooklyn

    ★★★★

  • In The Heights

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★