Haydonsmovies has logged 423 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Race

Race

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Mercy

Mercy

2016
×
Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Other Side of the Door

The Other Side of the Door

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Disappointments Room

The Disappointments Room

2016
×
Edit this entry  
09
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
Edit this entry  
07
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Edit this entry  
06
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★
Edit this entry  
06
Shut In

Shut In

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Blue Like Jazz

Blue Like Jazz

2012
×
★★
Edit this entry  
04
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Run the Tide

Run the Tide

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest

The Greatest

2009
×
★★
Edit this entry  
02
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★
Edit this entry  
02
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lorna's Silence

Lorna's Silence

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Criminal

Criminal

2016
×
Edit this entry  
30
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
★★
Edit this entry  
29
The Child

The Child

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Son

The Son

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
La Promesse

La Promesse

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
Edit this entry  
28
Little Men

Little Men

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Million Dollar Arm

Million Dollar Arm

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
Edit this entry