Haydonsmovies has logged 51 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Broken Vows

Broken Vows

2016
×
Edit this entry  
25
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Chronic

Chronic

2015
×
★★
Edit this entry  
23
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
I'll Sleep When I'm Dead

I'll Sleep When I'm Dead

2016
×
Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cut

The Cut

2014
×
★★
Edit this entry  
19
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Disorder

Disorder

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
31

31

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
ARQ

ARQ

2016
×
Edit this entry  
17
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Holy Rollers

Holy Rollers

2010
×
★★
Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ma Ma

Ma Ma

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
USS Indianapolis: Men of Courage

USS Indianapolis: Men of Courage

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
360

360

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Flyboys

Flyboys

2006
×
★★
Edit this entry  
13
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
The Duel

The Duel

2016
×
Edit this entry  
11
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Urge

Urge

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★
Edit this entry  
10
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Paper Planes

Paper Planes

2014
×
Edit this entry  
09
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
Edit this entry  
09
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
In the Valley of Elah

In the Valley of Elah

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Antibirth

Antibirth

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive: Final Fantasy XV

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
Edit this entry  
04
A Dozen Summers

A Dozen Summers

2015
×
★★
Edit this entry  
03
Abduction

Abduction

2011
×
Edit this entry  
03
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stone

Stone

2010
×
Edit this entry  
03
Brotherhood

Brotherhood

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Equity

Equity

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry