Sort by
  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • I Used to Be Famous

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★½

  • Return to Seoul

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • The Colour Room

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Ali & Ava

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Locked Down

    ★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rams

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Athlete A

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Scoob!

    ★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★