Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nimona

Nimona

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The World's Fastest Indian

The World's Fastest Indian

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Used to Be Famous

I Used to Be Famous

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry