Sort by

Hayley has logged 133 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
London Town

London Town

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Alfie

Alfie

1966
×
★★★½
Edit this entry  
06
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The D Train

The D Train

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Fullmetal Alchemist the Movie: The Sacred Star of Milos

Fullmetal Alchemist the Movie: The Sacred Star of Milos

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
In & Out

In & Out

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Against the Law

Against the Law

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry