Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★
Edit this entry  
11
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★½
Edit this entry  
10
The Hollow Hours

The Hollow Hours

2020
×
Edit this entry  
10
Exotica

Exotica

1994
×
Edit this entry  
10
Anguish

Anguish

1987
×
★★
Edit this entry  
09
The Secret Face

The Secret Face

1991
×
★½
Edit this entry  
07
Cure

Cure

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
Deadpool: No Good Deed

Deadpool: No Good Deed

2017
×
Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Edit this entry  
04
Chase Me

Chase Me

2003
×
Edit this entry  
04
The Late Batsby

The Late Batsby

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Batman: Strange Days

Batman: Strange Days

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
John Con Noir

John Con Noir

2015
×
Edit this entry  
04
Superman 75

Superman 75

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Batman Beyond

Batman Beyond

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★½
Edit this entry  
03
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
Edit this entry  
02
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Bio-Cop

Bio-Cop

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Nightwing and Robin

Nightwing and Robin

2015
×
Edit this entry  
02
Baths

Baths

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
aaH / Hee

aaH / Hee

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Butch Patrol

Butch Patrol

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
Love Bite

Love Bite

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Mobile Phone

Mobile Phone

2009
×
Edit this entry  
02
Vomit-Action

Vomit-Action

1969
×
★★★
Edit this entry  
02
Missed Call

Missed Call

2015
×
Edit this entry  
02
Celebration of a Nation

Celebration of a Nation

1988
×
Edit this entry  
02
From Show Girl to Burlesque Queen

From Show Girl to Burlesque Queen

1903
×
Edit this entry  
02
Creek

Creek

1974
×
Edit this entry  
02
Chop Chop... You're Dead

Chop Chop... You're Dead

2010
×
Edit this entry  
02
100% Beef

100% Beef

2013
×
Edit this entry  
01
It Took Guts

It Took Guts

1979
×
★★★½
Edit this entry  
01
Eaten Horizons

Eaten Horizons

1950
×
★★★½
Edit this entry  
01
M・Y・F・A・C・E

M・Y・F・A・C・E

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Satan Claus

Satan Claus

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
The Furies

The Furies

1934
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Haunted Curiosity Shop

The Haunted Curiosity Shop

1901
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Turn-of-the-Century Surgery

Turn-of-the-Century Surgery

1900
×
★★★
Edit this entry  
01
The Monster

The Monster

1903
×
★★★
Edit this entry  
01
Dellamorte Dellamorte Dellamore

Dellamorte Dellamorte Dellamore

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
COI: Lonely Water

COI: Lonely Water

1973
×
★★★½
Edit this entry