Sort by
  • The Fall of the House of Usher

    ★★★½

  • Totally Killer

    ★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • When Evil Lurks

    ★★★★

  • Dream Scenario

    ★★★★½

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Strange Way of Life

    ★★★

  • Fast X

    ★★★★

  • Nefarious

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Renfield

    ★½

  • Clock

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Scream VI

    ★★

  • Cocaine Bear

    ★½

  • Marc Maron: From Bleak to Dark

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Shortcomings

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Cat Person

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★½

  • Polite Society

    ★★★★½

  • The Old Way

    ★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • This Place Rules

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Adult Swim Yule Log

    ★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★½

  • Hotel for the Holidays

    ★½

  • Something from Tiffany's

    ★★½

  • Christmas with You

    ★★

  • Spirited

    ★★

  • FIFA Uncovered

    ★★★

  • The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

    ★★★★

  • My Christmas Fiancé

  • Talk to Me

    ★★★★

  • The Murmuring

    ★★½

  • The Viewing

    ★★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★½

  • Pickman's Model

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★½

  • The Outside

    ★★

  • The Autopsy

    ★★★★½

  • Graveyard Rats

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★½

  • Prey for the Devil

    ★★

  • The School for Good and Evil

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Mad God Ghoul Log

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½