hannah🐈 has logged 249 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Asexual Story

Asexual Story

2018
×
Edit this entry  
20
kittykat96

kittykat96

2017
×
Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Showtime

Showtime

2020
×
Edit this entry  
17
Puparia

Puparia

2020
×
Edit this entry  
17
From Dreams: The Making of the Last of Us - Left Behind

From Dreams: The Making of the Last of Us - Left Behind

2014
×
Edit this entry  
16
From Me to You

From Me to You

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★
Edit this entry  
06
I'm Not an Angel!

I'm Not an Angel!

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Very Calvin & Hobbes Christmas

A Very Calvin & Hobbes Christmas

2011
×
Edit this entry  
02
Behind Over the Garden Wall

Behind Over the Garden Wall

2015
×
Edit this entry  
02
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Kase-san and Morning Glories

Kase-san and Morning Glories

2018
×
Edit this entry  
28
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Sitting

Sitting

2017
×
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★
Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Nona

Nona

2021
×
Edit this entry  
16
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
Edit this entry  
10
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the Animation

Scott Pilgrim vs. the Animation

2010
×
Edit this entry  
21
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Edit this entry  
21
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry