• Sherlock Holmes 3

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Koko-di Koko-da

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • The Favourite

    ★½

  • Roma

    ★★★★

  • Sink or Swim

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • See You Up There

    ★★★½

  • Loving Vincent

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Cambridge Squatter

  • Logan

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Moonlight

  • Lost in Paris

    ½

  • I, Daniel Blake

    ★★★½

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Truman

  • The Martian

  • The Danish Girl

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Inside Out

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Interstellar

    ★★★½

  • The Theory of Everything

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Wild Tales

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • The Incident

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • 300: Rise of an Empire

  • The Grand Budapest Hotel

  • Boyhood

  • Whiplash

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

  • The Wolf of Wall Street

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • 12 Years a Slave

  • Her