HD_Goofnut has logged 31 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
A Late Quartet

A Late Quartet

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Woman

The Invisible Woman

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Tinker Bell and the Lost Treasure

Tinker Bell and the Lost Treasure

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry