• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Mustangs: America's Wild Horses

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The North Water

    ★★★★½

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Velvet Queen

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • The Rabbit Hunters

  • Stump the Guesser

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nowhere Inn

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Float

  • Anima