Sort by

miguel has logged 157 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry