sheII has logged 228 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Damsel

Damsel

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★★
Edit this entry  
26
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Edit this entry  
22
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
American Assassin

American Assassin

2017
×
Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Table 19

Table 19

2017
×
½
Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★
Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry