Sort by

Heath has logged 60 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Miracle Worker

The Miracle Worker

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Return to Horror High

Return to Horror High

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lost in Paris

Lost in Paris

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Species: The Awakening

Species: The Awakening

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Biloxi Blues

Biloxi Blues

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Johnny Be Good

Johnny Be Good

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It's Alive III: Island of the Alive

It's Alive III: Island of the Alive

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man in the Iron Mask

The Man in the Iron Mask

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hawking

Hawking

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Brief History of Time

A Brief History of Time

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jane Austen's Mafia!

Jane Austen's Mafia!

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mad Dog and Glory

Mad Dog and Glory

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Original Gangstas

Original Gangstas

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
With Honors

With Honors

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jungle 2 Jungle

Jungle 2 Jungle

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Majestic

The Majestic

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Daybreak

Daybreak

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry