Heath has logged 54 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Soldier

Soldier

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hollywood Chainsaw Hookers

Hollywood Chainsaw Hookers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Madhouse

Madhouse

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tales of Terror

Tales of Terror

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Apt Pupil

Apt Pupil

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All the Right Moves

All the Right Moves

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Lives Again

It Lives Again

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Visitors

Visitors

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prison

Prison

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trauma

Trauma

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scalps

Scalps

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Curtains

Curtains

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
976-EVIL 2

976-EVIL 2

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night School

Night School

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eight Men Out

Eight Men Out

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry