• The Suicide Squad

    ★★★½

  • Catch and Kill: The Podcast Tapes

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Trolls World Tour

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • Western Stars

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Greed

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Movies

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Serenity

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★