• The Privilege

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • After We Fell

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • A Teacher

    ★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • After We Collided

  • Project Power

    ★★★★

  • Good Boy

    ★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • I Still Believe

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ½

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Dracula

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★

  • Daddy

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★

  • After

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Darkest Minds

    ★★★

  • Cam

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★