Heather has logged 40 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Descendants

Descendants

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Battery

The Battery

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chained

Chained

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cat People

Cat People

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Collector

The Collector

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry