Sort by

Lee W 💎 flying & sinking has logged 100 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mind's Eye

The Mind's Eye

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Visa de censure n° X

Visa de censure n° X

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Teknolust

Teknolust

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nasir

Nasir

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Don't Want to Be a Man

I Don't Want to Be a Man

1918
×
★★
Edit this entry  
28
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teenage Hooker Became Killing Machine

Teenage Hooker Became Killing Machine

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Cowboy and the Frenchman

The Cowboy and the Frenchman

1988
×
★★
Edit this entry  
27
The Amputee

The Amputee

1974
×
★★
Edit this entry  
27
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Quinn Thomas

Quinn Thomas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flex

Flex

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lost, Lost, Lost

Lost, Lost, Lost

1976
×
★★★
Edit this entry  
25
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Stars Are Beautiful

The Stars Are Beautiful

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Travis

Travis

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Then a Year

Then a Year

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Edit this entry  
24
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
★★
Edit this entry  
24
Sailing with Bushnell Keeler

Sailing with Bushnell Keeler

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
★★
Edit this entry  
24
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ode

Ode

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Breakfast (Table-Top Dolly)

Breakfast (Table-Top Dolly)

1976
×
★★
Edit this entry  
23
Tails

Tails

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Epileptic Seizure Comparison

Epileptic Seizure Comparison

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Florence

Florence

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pan 3

Pan 3

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Winter Solstice

Winter Solstice

1974
×
★★★½
Edit this entry  
21
Reminiscences of a Journey to Lithuania

Reminiscences of a Journey to Lithuania

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Less

Less

1973
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hapax Legomena II: Poetic Justice

Hapax Legomena II: Poetic Justice

1972
×
★½
Edit this entry  
20
Hapax Legomena III: Critical Mass

Hapax Legomena III: Critical Mass

1971
×
★★½
Edit this entry  
20
July '71 in San Francisco, Living at Beach Street, Working at Canyon Cinema, Swimming in the Valley of the Moon

July '71 in San Francisco, Living at Beach Street, Working at Canyon Cinema, Swimming in the Valley of the Moon

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Praise House

Praise House

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
Illusions

Illusions

1982
×
★★★½
Edit this entry  
20
Four Women

Four Women

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hearts of the World

Hearts of the World

1918
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry