Sort by

Lee W 💎 flying & sinking has logged 37 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Editing

Editing

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Battle Angel

Battle Angel

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Smog Journeys

Smog Journeys

2015
×
★½
Edit this entry  
26
Dong

Dong

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
In Public

In Public

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of Mark Duggan

The Killing of Mark Duggan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Breaking Point – The Sus Law Controversy

Breaking Point – The Sus Law Controversy

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hedonists

The Hedonists

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Swimming Out Till the Sea Turns Blue

Swimming Out Till the Sea Turns Blue

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
I Wish I Knew

I Wish I Knew

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cry Me a River

Cry Me a River

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
24 City

24 City

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kite

Kite

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Still Life

Still Life

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Compensation

Compensation

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Comet in Moominland

Comet in Moominland

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World

The World

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yu☆Gi☆Oh!

Yu☆Gi☆Oh!

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Unknown Pleasures

Unknown Pleasures

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Platform

Platform

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Platform

Platform

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pickpocket

Pickpocket

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry