• Swallow

  • Selling Extinction

    ★★★★½

  • FORM FILM

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • In Dog Years

    ★★★★

  • Bolivar Cuts the Sky

    ★★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★★½

  • Louis Theroux: The Night in Question

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • We Were Hardly More Than Children

    ★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★½

  • MS Slavic 7

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★½

  • Bait

    ★★★★

  • A Dog Called Money

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★½

  • Red Film

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Breakwater

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • History is Marching

    ★★★★½

  • Bird Box

  • May I Please Enter

  • Louis Theroux's: Altered States

    ★★★★

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ★½

  • Loyal Citizens of Pyongyang in Seoul

    ★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

  • Norman Norman

    ★★★★★

  • Wild Rose

    ★★

  • Shadow

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★

  • Stewart Lee: Content Provider

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Sense8: Amor Vincit Omnia

    ★★★★★

  • Whack World

    ★★★★

  • Chris Fleming: Showpig

    ★★★★

  • A Trans With a Movie Camera

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★½

  • Climax

    ★★★★½

  • The Image Book

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Westerly Wind

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½