hebah has logged 101 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Barbie and the Diamond Castle

Barbie and the Diamond Castle

2008
×
Edit this entry  
14
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Ready

Ready

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Janaan

Janaan

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Edit this entry  
13
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Edit this entry  
13
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
An Open Secret

An Open Secret

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Dus

Dus

2005
×
Edit this entry  
29
Partner

Partner

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Kambakkht Ishq

Kambakkht Ishq

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
Bhool Bhulaiyaa

Bhool Bhulaiyaa

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thanks for Sharing

Thanks for Sharing

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Accepted

Accepted

2006
×
★★½
Edit this entry  
10
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
09
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Edit this entry  
08
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Punjab Nahi Jaungi

Punjab Nahi Jaungi

2017
×
Edit this entry  
23
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry