hebah has logged 320 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
Edit this entry  
31
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
Edit this entry  
29
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
Read prior review Edit this entry  
23
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
31
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
31
[REC]

[REC]

2007
×
★½
Edit this entry  
30
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
1408

1408

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
Edit this entry  
14
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Web

The Web

2013
×
Edit this entry