hebah has logged 49 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mystery Team

Mystery Team

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Barbie: Fairytopia

Barbie: Fairytopia

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
For the Birds

For the Birds

2000
×
Edit this entry  
20
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Edit this entry  
13
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
What Does Despondent Mean?

What Does Despondent Mean?

2015
×
Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Dude

Dude

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
09
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Standoff

The Standoff

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Boots

Boots

2015
×
Edit this entry  
05
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry