Hector has logged 64 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jane by Charlotte

Jane by Charlotte

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★½
Edit this entry  
25
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Lou Reed & John Cale: Songs for Drella

Lou Reed & John Cale: Songs for Drella

1990
×
Read the review Edit this entry  
23
Întregalde

Întregalde

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Edit this entry  
21
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Saloum

Saloum

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
France

France

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Benediction

Benediction

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Sundown

Sundown

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Futura

Futura

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dashcam

Dashcam

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
To Kill the Beast

To Kill the Beast

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Encounter

Encounter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Earwig

Earwig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry