Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hunger

Hunger

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Madame Web

Madame Web

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bob Marley: One Love

Bob Marley: One Love

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Savageland

Savageland

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
Read the review Edit this entry  
03
Argylle

Argylle

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monster

Monster

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Migration

Migration

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Grand Night In: The Story of Aardman

A Grand Night In: The Story of Aardman

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Disappearance of Willie Bingham

The Disappearance of Willie Bingham

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Welcome al Norte

Welcome al Norte

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wonka

Wonka

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★
Read the review Edit this entry